Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Taş Halı Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 02 Aralık 2022, 23:20

İstanbul Taş Halı Zemin Kaplama Hizmeti Olarak, Taş halının döşenişi: Mükemmel yüzeyler oluşturun

Taş Halı, yeni nesil reçineli sistem ile doğal taşları istenilen dane ebatında karıştırılarak, hızlı kürlenen ve oldukça dekoratif, kaymaz bir zemin sistemidir.

Taş Halı Renkleri

İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri

Kuvars Taş Halı Zemin Kaplama Kullanım Alanları
Başta konsept cafe, restaurant olmak üzere otomobil galeri, sağlık tesisleri, müze ve ofis gibi iç mekanlarda rahatlıkla tercih edilen kuvars halı uygulamaları, kolay temizlenebilir ve hijyenik bir yapı malzemesi olarak da öne çıkar.

Yürüyüş yolları
Verandalar
Ofis ve showroom zeminleri
Balkon ve teraslar
Cafe ve restaurantlar
Havuz kenarı
Merdiven ve basamaklar
Park alanları
Alışveriş merkezleri
Bahçe yürüyüş alanları

TAŞ HALI ZEMİN’İN DİĞER ÜRÜNLERDEN FARKI NEDİR?
Diğer zemin kaplama ürünlerine göre bir çok seçeneği vardır. İlk olanı yapılacak yerlerde hızlı uygulama özelliği vardır. Dış mekanlarda hava şartlarından etkilenmediği için yüksek mukavemet ve performans alıyorsunuz.
Bu uygulamanın en güzel özelliği ise yekpare olarak uygulanmasıdır. Derz boşluğu olmadan yerinden dökme şeklinde uygulama yapılıyor.
İstenilen motif desen çalışması özel ölçülendirme yapılarak uygulama tamamlanıyor.

Kuvars zemin, diğer kaplama türlerine göre çok daha düşük maliyetlere sahiptir.
Kuvars zemin kaplama işlemleri sonrasında bakımı kolay olmakla birlikte doğal olması da önem taşır.
Sert yüzeylere kıyasla çok daha akustik yapıdadır.
Zaman içerisinde solma veya yıpranması söz konusu değildir.
Kayma durumu olmadığı gibi kimyasal maddelere bile oldukça dayanıklıdır.
Düzenli yapılacak kuru vakumlama işlemleriyle yıl boyunca temiz kalması gerçekleşir.
Yılda bir kez olacak şekilde sıcak su çıkarma temizliği yapılması da çok uzun seneler kullanımını mümkün kılar.

Taş Halı Zemin Kaplama Özellikleri

Taş halı, epoksi zemin kaplama ve poliüretan zemin kaplama çeşitleri içerisinde estetik çekiciliğinin yanı sıra kendine özgü birçok özelliğe sahip bir zemin kaplamadır:

• Antibakteriyel, hijyenik ve kolayca temizlenebilir
• Kimyasallara, kir ve lekelere karşı dayanıklı
• Rahat ve yumuşak yürüyüş
• Darbelere karşı dayanıklı
• Ses ve ısı yalıtımı
• Yerden ısıtma sistemlerine uyumlu
• Güvenli ve kaymaya karşı dayanıklı
• UV ışınlarına dayanıklı
• Ekyersiz ve derzsiz
• Basit ve ucuz bakımlı
• Uzun ömürlü

Taş Halı Nasıl Yapılır

Taş halı zemin kaplama son yıllarda adını sıkça duyurmaya başladığı bir zemin kaplama çeşitidir. Özellikle dış mekanlarda tercih sebebi gibi görünsede iç mekan'larda da kullanılan bir kaplamadır. En belirgin özelliği yepkare olmasının yanı sıra istenilen formda imalat olmasından dolayı çok yönlü projelere imza atılacak bir kaplamadır.

İÇ MEKAN'LARDA UYGULAMA NASIL YAPILIR ?
Taş halı uygulaması dış mekandaki uygulama gibi yukarıdaki sistem uygulama yapılır. Uygulama tamamlandıktan sonra iç mekan'a uygun hale gelmesi için gözenek kapatıcı KESİNLİKLE UYGULANMALIDIR. Bu aşama tamamlandıktan sonra son kat vernik (mat, parlak seçeneği ile) uygulama sistemi mühürlenerek tamamlanmalıdır.

Taş halı zemin kaplama nedir?
Taş Halı, doğal ve özel tekniklerle renklendirilmiş çeşitli taş granüllerinin epoksi veya poliüretan reçinelerle birleştirilerek zemine uygulanan poliüretan ve epoksi zemin kaplama ürünüdür.

TAŞ HALI NASIL YAPILIR? Taş halı zemin kaplama sistemi bir şema içinde doğru sistem içinde taş + reçine(taş bağlayıcı) doğru olarak uygulanması yapılmalıdır. Bu uygulama minimum 8 mm kalınlığında olmalıdır. Bu kalınlık altında uygulama KESİNLİKLE UYGULANMAZ.

Kullanım Alanları
Taş Halı zemin Kaplama malzemeleri
Taş Halı m2 fiyatı

Nelere dikkat edilmelidir?

Bu uygulama çok detay içeren teknik detayları bir hayli fazla olan bir sistemdir. Özellikle uygulama yapılacak alanın kullanım durumu, zemin durumu gibi detayları çok iyi analiz edildikten sonra doğru şekilde TAŞ HALI sistemi oluşturulmalıdır. Her alanda tek tip uygulama sistemi yoktur. Son kullanıcıların çok dikkatli olması gerekmektedir.

Zemin etüdü ve kullanım amacı doğru bir şekilde belirlendikten sonra zemin hazırlığı bu doğrultuda yapılmalıdır.

Kuvars Taş Zemin Kaplama Modelleri
Birbirinden estetik ve güzel kuvars taş modelleri ve örneklerini inceleyerek taş halılar hakkında ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Kuvars yer döşeme ile alakalı yaptığımız örnek çalışmaları inceleyebilir yada size önereceğimiz kuvars yüzey kaplama ürünlerine göz atabilirsiniz.

Kuvars Taş Halı Zemin Kaplama Fiyatları

Kuvars taş halı zemin kaplama fiyatları fiyatları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki formu doldurarabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz en yakın zamanda size geri dönüş sağlayacaktır.

Dış mekan, iç mekan tasarımlarında taş halılar yaygın olarak kullanılmaktadır. Dekoratif olarak görsellik sunan taş halılar renk yelpazesi ile de her ortamda tercih edilmektedir.

Uygulanabilirliği ve kullanım açısından sağladığı avantajlar ile taş halılar günümüzün dekoratif zemin kaplama çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Kullanıldığı ortamda doğal bir görüntü sağlar. Renk seçeneği çoktur. Taş halılar isteğe bağlı olarak desenli motifli de olabilir. Dayanıklı yapısı sayesinde güneşten, yağmurdan, rüzgardan etkilenmez. Kir barındırmaz, leke tutmaz, kimyasallara karşı dirençlidir. Tüm bunlar kullanıcıya kolaylık sağlar. Temizliği kolay ve zahmetsizdir.