Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Taş Halı Uygulamaları

  • 02 Aralık 2022, 23:56

Taş halı, yeni nesil reçineli sistem ile doğal taşları istenilen dane ebatında karıştırılarak, hızlı kürlenen ve oldukça dekoratif, kaymaz bir zemin sistemidir. 

Taş halı, özellikle, beton, sıva harcı, alçı sıva, gözenekli beton, şap, fayans vb. gibi zeminler üzerinde uygulanmak üzere uygundur. Engebeli zeminler, uygulamadan önce tesviye edilmelidir.

Taş Halı Renkleri

İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri

 

Kuvars Taş Halı Zemin Kaplama Uygulamaları
Yüksek dekoratif unsurları yer döşemelerine yansıtan kuvars taş halı zemin kaplama sistemleri, saydam bir polimerle (epoksi veya poliüretan reçine bağlayıcı) mineral taş (kuvars taşı) parçacıklarıyla oluşturulan bir karışım olarak tanımlanır.

Avantajları
Sınırsız Motif ve Desen
Logo ve Amblem Tasarımları
İç ve Dış Mekanlarda Kullanım
Leke Tutmaz Kolay Temizlik
Güneş Işınlarından Etkilenmez
UV Dayanımlıdır
Dış Hava Koşullarından Etkilenmez
10.000 den Fazla Renk Alternatifi Sunar

Renkli Kuvars Taş Halı
Renkli Kuvars taş halı yekpare olarak uygulana Taş Halı zemin kaplamada yenilik olarak hayatımıza girmiştir. Sınırsız Renk seçeneği olan uygulamda kuvars taşları Nano kaplama ile dış alanda uzun süre yüksek dayanıklılık göstermektedir. Kuvars Taş Halı uygulaması, mekana sıcaklık katmaktadır.

Zemin kaplama olarak çok sıklıkta tercih edilmektedir.

Kuvars zemin, mermer, çakıl taşları veya diğer yarı değerli taşlar kullanılarak yapılan taş halı uygulamaları, 2 ile 4 mm seviyesinde kuvars kum fraksiyonunun birleşimiyle oluşmaktadır. Bu zengin yapıya sahip olmasından ötürü en dayanıklı ve en sağlam zemin kaplama sistemlerinden biri olan kuvars taş halı kaplamalar, işletmelere pek çok açıdan pratik çözümler de sunar.

Ayrıca derzsiz kulamım imkânı da veren taş halı sistemleri iç ya da dış mekanların çok daha gösterişli ve yekpare görünmelerini sağlayarak mekanların daha geniş ve ferah görünmesini de kolaylaştırır.

Hiçbir şekilde kayma durumu olmayan taş halı kaplama uygulaması -30 ile +70 derece aralıklarında çok iyi sayılabilecek bir performans sergiler. Giderek genişleyen piyasasında geniş yelpazeli renk seçimleri ve desen alternatifleri ile gözde zemin kaplama malzemelerinden biri olan kuvars taş halı zemin kaplama uygulamaları günümüzün en modern yapı malzemelerinde de biridir.

Yaratıcılık açısından mimarlara oldukça fazla seçenek sunuyor olması da özgün tasarımların ortaya çıkmasını kolaylaştırır.

Taş Halı Teknik Özellikleri

Taş Halı, epoksi zemin kaplama çeşitleri içerisinde estetik çekiciliğinin yanı sıra kendine özgü birçok özelliğe sahip bir zemin kaplamadır:

KALINLIK:

6-12 mm

SICAKLIK DİRENCİ:

65°C'ye kadar sürekli sıcaklıklara toleranslı

BASINÇ DAYANIMI:

> 30 N / mm2

YAPIŞMA MUKAVEMETİ:

25 N / mm2’den daha büyük beton zeminlerde > 1,5 MPa.

SERTLEŞME SÜRESİ:

10°C 36 saat - 20°C 24 saat - 30°C 16 saat

Nerelerde Kullanılır
Havuz Kenarlına Özel Zemin Kaplamaları
Ofis Zemin Kaplamaları
Cafe Zemin Kaplamaları
Villa Dış Mekan Çevre Düzenlemeleri
Fabrika Dış Mekan Çevre Düzenlemeleri
Kolej ve Eğitim Kurumları
İç ve Dış Mekan Kaplamaları

Taş halı uygulamaları, dekoratif zemin kaplamalarda en çok tercih edilen taş zemin kaplamadır. Mekanlarda, otellerde, evlerde, teraslarda, balkonlarda, sosyal alanlarda, ofislerde, bahçelerde, restoranlarda tercih edilen taş halı zemin uygulamaları ile kusursuz estetik zeminler elde edilir. İç ve dış mekanlarda tercih edilen dekoratif kaplama türü olan taş zemin kaplama özelliği ile doğal taş görünümlü zeminler ortama şıklık katar.

Kuvars Taş Halı Zemin Kaplama Fiyatları
Kuvars taş halı zemin kaplama fiyatları fiyatları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki formu doldurarabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz en yakın zamanda size geri dönüş sağlayacaktır.

TAŞ HALI NASIL YAPILIR ?
Bu konuda çok fazla yanlış uygulama ve sistemi maalesef ülkemizde yapılmaktadır. Bu yüzden Aquazemin olarak sizlere en tecrübeli ve profesyonel yaklaşım ile TAŞ HALI uygulamasını siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.Taş halı zemin kaplama yukarıda bahsettiğimiz gibi hem iç mekan hem dış mekanda uygulama yapılan bir kaplamadır. Onun için uygulama 2 farklı sistemde yapılır.

Dış mekan uygulamaları için;Taş halı uygulamasında 2 ana ürün vardır.
Taş Bağlayıcı Reçine
Doğal taş

TAŞ HALI NEDİR?
Taş Halı, doğal ve özel tekniklerle renklendirilmiş çeşitli taş granüllerinin epoksi veya poliüretan reçinelerle birleştirilerek zemine uygulanan poliüretan ve epoksi zemin kaplama ürünüdür.

DÖKME ZEMİN NEDİR?
Dökme Zemin, dayanıklı, düşük bakımlı zemin kaplaması oluşturmak için epoksi veya poliüretan reçineler ve renk pigmentleri ile uygulanabilen poliüretan ve epoksi zemin kaplama ürünüdür.

KUM HALI NEDİR?
Kum Halı, epoksi reçine ve belirli büyüklükte olan doğal ve özel tekniklerle kumların homojen şekilde birleştirilerek uygulandığı poliüretan ve epoksi zemin kaplama ürünüdür.

SPOR ZEMİNLER NEDİR?
Spor zemin kaplama kapalı ve açık spor alanları için hem verimli kullanılabilir hem de hijyenik olan bir zemin sağlanabilmesinde tercih edilen zemin kaplama seçeneğidir.