Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Taş Halı Zemin Kaplama

Taş Halı Zemin Kaplama

KUVARS TAŞ HALI NEDİR?
Kuvars taş halı, doğal ve tekniklerle renklendirilmiş çeşitli taş granüllerinin UV dayanımlı epoksi veya poliüretan bağlayıcılarla birleştirilerek zemine uygulanan zemin kaplama ürünüdür.

 

Her mekan için kuvars taş halı zemin kaplama çözümü var!
Güneş ışınlarından, darbeden, yüksek basınçtan, kimyasal maddelerden etkilenmeyen ve her türlü mekanda kullanılabilen kuvars taş halı zemin kaplama ile ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 

ESTETİK: Onlarca farklı alanda uygulanabilen ve girdiği her ortama zarif ve lüks bir ortam oluşturan, farklı renk ve uygulama seçenekleri ile her zevke ve beklentiye en uygun yanıtı vermektedir.

 

DAYANIKLI: Seyreltik – konsantre asitlere, seyreltik – konsantre alkalilere, deterjan ve dezenfektanlara, bitkisel, madensel ve hayvansal yağlara, tatlı su ve deniz suya, mazot, benzin, alkol ve daha birçok solvente dayanıklıdır. Epoksi kaplamalar, mekanik etkilere karşı tozumasız olarak kalınlığına göre 5 – 25 yıl arası üstün özelliklerini devam ettirebilir.

 

TAŞ HALI NASIL YAPILIR ?
Bu konuda çok fazla yanlış uygulama ve sistemi maalesef ülkemizde yapılmaktadır. Bu yüzden Taş halı zemin olarak sizlere en tecrübeli ve profesyonel yaklaşım ile taş halı uygulamasını siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.Taş halı zemin kaplama yukarıda bahsettiğimiz gibi hem iç mekan hem dış mekanda uygulama yapılan bir kaplamadır. Onun için uygulama 2 farklı sistemde yapılır.

 

Sık Sorulan Sorular

Neden Taş Halı?
Yüke dayanıklılık, hava şartlarına dayanıklılık, farklı zeminlere uygulanma imkanı, uzun süreli pratik kullanım.

 

Ürün Özellikleri Nelerdir?
Dayanıklı, donmaz, UV dirençli, kolay temizlenebilen, temiz görüntü, alttan ısıtmaya uygun, boşluk ve darbe ses yalıtımı, leke tutmaz, kokusuzdur.

 

Uygulama Alanları Nelerdir?
İç ve dış mekanlar, teras, balkon, merdiven, oturma odaları, mağazalar, oto galeriler, ticari alanlar, endüstriyel alanlar, zemin,duvar, raflar ve daha fazlası.

 

Dış mekan uygulamaları için;Taş halı uygulamasında 2 ana ürün vardır.

 

Taş Bağlayıcı Reçine - Doğal taş
Taş bağlayıcı reçine bu için en önemli kısmıdır. Uygulamanın performansını belirleyen üründür. Özellikle en yanlış yapılan uygulama sistemi bağlayıcı reçine'yi doğru tercih edilmemesidir. Yapılacak olan zemin kaplama en sağlıklı yöntemi sağlam bir beton üzerine yapılır.

 

Beton yüzeyine yapılacak Taş Halı yüksek aderans sağlaması için doğru bir astar uygulaması yapılması gerekmektedir.Dış mekanlarda bağlayıcı reçinenin kesinlikle POLİÜRETAN bağlayıcı (%100 uv dayanımlı, hava şartlarına dayanıklı vb) özellikleri olduğu için bu bağlayıcı kullanılması gerekir.

 

Epoksi bağlayıcı ile uygulanan dış mekan uygulamarı reçine ne kadar kaliteli olursa olsun deformasyon olmaması imkansız. Çünkü epoksi reçine dış etkenlere dayanıklı bir reçine çeşiti DEĞİLDİR. Siz müşterilerimiz uygulamada kullanılacak ürünlerin TDS raporlarını kesinlikle isteyin ve doğru ürün kullanıldığına emin olunuz.Bu uygulamada bağlayıcı reçine ne kadar önemli ise kullanılacak taş'ında özellikle bir hayli önemli konudur.

 

Taş halı uygulaması yapılırken KESİNLİKLE TAMBURLANMIŞ ÖZEL TAŞ kullanılması gerekir. Türkiye piyasasında maliyetlerden ötürü kırma taş tercih edilen uygulamalar oluyor.

 

Bu kırma taş ürünü TAŞ HALI UYGULAMASI İÇİN DOĞRU BİR ÜRÜN DEĞİLDİR.Uygulama yapılmadan önce kesinlikle kontrol edilmedi ve iş öncesinde bu detay sorulmalıdır.

 

Özellikle bu uygulamayı ilk hayata sokan avrupa'daki hiçbir ülke'de kırma taş kullanımı olmaz. Çünkü tamburlanmamış taşlar uygulamada zayıf kalacak ve kısa zamanda dağılmalar parçalanmalar meydana gelir.Taş halı uygulaması minimum 8mm kalınlıkta yapılmalıdır.

 

Bu kalınlıktaki bir sistemde minimum 18 kg Tabmurlanmış taş + 1.50 kg reçine kullanılması gerekir.Uygulama tamamlandıktan sonra son kat mühürleme sistemi yapılmalıdır.

 

Son kat mühürleme'de ort. 200gr reçine ile sistem mühürleme yapılarak uygulama tamamlanmalıdır.

 

 

Taş Halı'nın Farkı Nedir?
Taş halı uygulama yapılacak alanda yekpare şekilde direk yerinde dökme şeklinde kullanılan bir zemin kaplama çalışmasıdır. Bu sebepten dolayı her mekanda ayrı tasarımlar çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Taş Halı Nerelerde Kullanılır?
Taş halı zemin kaplaması dış mekan ve iç mekan da her alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dış mekanlarda hava şartlarına %100 dayanıklı iç mekanlarda ise yerden ısıtma ve diğer sistemler ile mükemmel uyum içinde çalışır.

 

TAŞLARI NEYE GÖRE SEÇİM YAPACAĞIM?
Taş halı zemin kaplamada özel olarak ebatlandırılan taşlar kullanılır. Bu taşların ayrıca kırım sonrası tamburlu olmasıda önemli bir noktadır.

 

Taş boyutlarında genellikle tercih edilen ebatlar 2-4mm’dir. Ev içleri veya özel projelerde ise 1-3mm’de tercih edilmektedir.

 

İÇ MEKAN'LARDA UYGULAMA NASIL YAPILIR ?
Taş halı uygulaması dış mekandaki uygulama gibi yukarıdaki sistem uygulama yapılır.

Uygulama tamamlandıktan sonra iç mekan'a uygun hale gelmesi için gözenek kapatıcı KESİNLİKLE UYGULANMALIDIR. Bu aşama tamamlandıktan sonra son kat vernik (mat, parlak seçeneği ile) uygulama sistemi mühürlenerek tamamlanmalıdır.

 

İç mekan taş halı uygulaması bu sayede temizliği kolay özellikle ofis vb. alanlar için yüksek performans gösteren bir kaplama yapılmış olur.

Taş Halı Renkleri

İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri İstanbul Taş Halı Zemin kaplama Renkleri